تبلیغات
انجمن علمی علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور مرکز قم - حامی موج دوم فمینیسم از دنیا رفت
صفحه اول آرشیو مطالب پست الكترونیك تماس با ما "
 

بسم الله الرّحمن الرّحیم اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً اللهم صلّ علی محمّد وآل محمّد و عجّل فرجهم جهت سلامتی و تعجیل در ظهور آقا امام عصر صلوات التماس دعا...خدایا شکر به درگاه پر از مهربونیت

انجمن علمی علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور مرکز قم
 


حامی موج دوم فمینیسم از دنیا رفت


هلن گارلی براون، سردبیر مجله آمریکایی کازموپولیتن و حامی فمینیسم دو روز قبل در سن 90 سالگی از دنیا رفت. سایت فمینیستی "دیدگاه های زنان در باره اخبار" خبر مرگ وی را اعلام کرد و او را بعنوان کسی که " از سکس به صراحت در مجله زنان صحبت کرد" معرفی نمود.
براون همچنین بعنوان پیشرو یکی از پربحث ترین عقاید فمینیستی شناخته شده که در زمان چاپ کتاب "سکس و دختران مجرد" در سال 1960 ، موضوعی نو بود.
سکس بدون ازدواج موضوع یکی از قوانین شریعت اسلام است و این به خاطر حفظ شأن و منزلت شخص و سلامت جامعه از طریق حمایت از ساختار قوی و پاک خانواده است.
براون در موج دوم فمینیسم شرکت داشته که "تبعیض جنسی" را بوسیله تغییر تمرکز آن به سوی زنان از طرق قانونی به چالش کشیده است.
صحبت آزادانه در باره سکس بعنوان سرگرمی، چنانچه در فمینیسم مرسوم است، با طرز تفکر فرهنگی اسلام مغایرت دارد، اما بطور مرتب در باره آن در گفتگوهای جدی شامل آموزش مشاوره ای و مفاهیم ادبی کمیاب بحث شده است.
طبقه بندی: دانشجویی،  اجتماعی،  خبرها، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 شهریور 1391 توسط سعادتمند

انجمن علمی علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور مرکز استان قم : طراحی مدیرسایت

انجمن علمی علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور مرکز استان قم